بزارید به صورت علمی وارد مسئله بشیم! میدونیم که دو قطبی های مغناطیسی همو جذب میکنن. اما خیلی جالبه که دو قطبی های اجتماعی قطعا هم رو دفع میکنند.

دو قطبی ای که من اینجا منظورمه دو قطبی شدن یک ملته که حتی قانونشم با فیزیک متفاوته! (اینو برای مزاح فرمودم وگرنه باید اینو خوب بررسی کرد و کلی میشه سر همین بحث که آیا اینطوریه یا نه صحبت کرد اما الان به صورت معمولی و سریع این استدلال به ذهنم رسید که متفاوتن). همونجور که گفتیم پر واضحه که این دوقطبیا همو کامل دفع میکنن. در کشور ما بشدت دیده میشه و اگر خوب دقت کنید کسایی که با رسانه های خارجی سرو کار دارن (تغذیه میشن) یه ورن ( یه قطبن)  که اسمشو میزارم قطب غرب و کسایی که طرز فکر مذهبی دارن و باز با رسانه های اینوری سروکار دارن (تغذیه میشن) یه قطبن و اسمشو میزارم قطب شرق. دلیل اینکه برای هردو رسانه از تغذیه شدن استفاده کردم اینه که رسانه در هر حالت تغذیه میکنه مخصوصا اگه مغز انسان دارای فیلتر نباشه (منظور از فیلتر سواد رسانه اییه). البته این نکته رو هم متذکر بشم که فقط بحث رسانه ها نیستن اما بیشک اصلی ترین عامل دو قطبی شدن رسانه ها هستن. هر قطب یک طرز فکره که هر چیزی که وارد مغز بشه اگر در جهت اون طرز فکر باشه قبول میشه و اگر در خلاف اون طرز فکر باشه رد و شایدم تمسخر و حتی مورد فحش و ناسزا قرار میگیره.

اما اینکه کدوم طرف درسته مورد سواله؟ من جوابم اینه که قطب غرب کاملا غلطه و اما قطب شرق نیاز به صافکاری داره! این بحث بازم نیاز به توضیحات زیادی داره و با تمثیل و یکی دوتا استدلال نمیشه به پایانش رسوند.

اما بزارید دلیل تغذیه شدن ها رو به صورت نسبتا علمی بیان کنم. ذهن ما از میلیاردها نورون ساخته شده و این نورون ها (سلول های عصبی) به هم متصل ان که به این محل اتصال سیناپس گفته میشه. با یادگیری ما این اتصالات برنامه ریزی میشن و ورودی و خروجی های هر لحظه مغز ما به این یادگیری های قبلی وابسته است. حال فرض کنید کسی کلا رسانه های اونوری رو نگاه کنه که تقریبا سعی بر تخریب و تضعیف ایران دارن (اگه تمام اخبار رو نگاه کنید هر خبر رو بررسی کنید این استدلال ساخته میشه که یا مسئولین بی کفایتن یا ساختار حکومت خرابه و کلا در این جهات خبر پخش میکنند) در نتیجه این اتصالات در همین جهات برنامه ریزی میشن و مغز فقط در این جهت عملکرد دارد. برای رسانه های ایطرف هم میشه همچین حرفی رو زد اما چون رسانه های اونور یکم بیشتر در کل فعالن اون رو مثال اوردم. 

در کل وجود این دو قطبی بشدت خطرناکه! دو جبهه در یک کشور داریم که همو میزنن نتیجه میشه ویران تر شدن و هر قطب سعی در تخریب، مسخره و انداختن همه مشکلات گردن قطب دیگر را دارد مخصوصا که ما ایرانیا آدمای نسبتا معترضی هم هستیم در همه حالات. و هممون این وسط سرمون کلاه میره و سعی نمیکنیم که به پیشرفت کشور کمک کنیم.

در کل سعی کنیم نه بازیچه دست اونوریا باشیم نه ماست مالی کننده اشتباهات اینوری و سعی و تلاشمون رو هرچند کوچک بکار بگیریم برای پیشرفت.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها